![Close Button](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/close-white.png)
![Search-icon](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/search-icon-big-white.png)
- Головна
- Пошук
- Головна
- Новини та публікації
- Громадянам
- З нагоди 105-ї річниці Буковинського віча у Чернівцях відбулося урочисте зібрання
Громадянам
![З нагоди 105-ї річниці Буковинського віча у Чернівцях відбулося урочисте зібрання](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/398002118_642624308042221_3456775104170196920_n.jpg)
З нагоди 105-ї річниці Буковинського віча у Чернівцях відбулося урочисте зібрання
Пресслужба обласної ради
03 листопада 2023Представники крайової влади, силових структур та правоохоронних органів, громадськості, національно-культурних товариств, підприємств, установ та організацій обласного центру поклали квіти до меморіальних плит, які були встановлені на Театральній площі як нагадування про волевиявлення буковинців. Хвилиною мовчання вони вшанували пам’ять про учасників національно-визвольного руху тогочасної Буковини та захисників і захисниць, що віддали життя у російсько-українській війні.
До учасників зібрання звернувся перший заступник голови обласної ради Микола Гуйтор. Він нагадав про історичні передумови знакової для буковинців події, що ввійшла в історію державотворення України. Це, зокрема, закінчення Першої світової війни, розпад Австро-Угорської імперії, поява на світовій мапі незалежних держав Польщі, Румунії, Угорщини. А також «Листопадовий чин» – революція у Львові, коли влада перейшла Українській Національній Раді. Вона стала прикладом для українців з інших регіонів. Як наслідок, тут, на Буковині був створений Український крайовий комітет на чолі з Омеляном Поповичем та проведено велелюдні народні збори. «Однією із найважливіших ухвал Буковинського віча було возз’єднання Північної Буковини із великою Україною. «Український нарід чужого не бажає, але ми будемо до останнього боронити свою землю» – ішлося в ухвалі.
Сьогодні, як і тоді, 105 років тому, наші найкращі дівчата і хлопці, золотий генофонд України боронять рідну землю від окупантів. Впевнений, що цього разу ми переможемо», – зазначив Микола Гуйтор.
Інші новини
У Чернівецькій обласній клінічній лікарні відбулися урочистості з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника
На Буковині необхідно створити спеціалізоване відділення, де отримуватимуть комплексну допомогу діти з розладами аутистичного спектру
Театр потребує оновлення. Олексій Бойко обговорив з директором закладу Іваном Бутняком можливість залучення меценатів
Сокирянська громада передала автомобіль Jeep Patriot представнику однієї з військових частин ЗСУ
Олексій Бойко вручив бойовому медику Михайлові Павучику відзнаку голови Чернівецької обласної ради «Незламні»
Буковинець Андрій Смогоржевський розробив для захисників, які отримали важкі поранення, адаптивний кінний маршрут
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко відвідав підприємство «Amber Strong», яке виготовляє силові тренажери для вуличних майданчиків
Воїн-лісівник із Буковини Сергій Нестерюк більше року допомагає пораненим бійцям на передовій
Головнокомандувач Збройних сил України відзначив «Золотим хрестом» Василя Бабуха з села Вікно
Читайте новини де вам зручно
Медіатека
- Всі
- Відео матеріали
- Фото галерея