![Close Button](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/close-white.png)
![Search-icon](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/search-icon-big-white.png)
- Головна
- Пошук
- Головна
- Новини та публікації
- Громадянам
- У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї презентували двотомне видання, присвячене історії та сьогоденню дитячого періодичного видання «Українська ластівка»
Громадянам
![У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї презентували двотомне видання, присвячене історії та сьогоденню дитячого періодичного видання «Українська ластівка»](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/05/444497077_755261730111811_3863902356573330571_n.jpg)
У Чернівецькому обласному краєзнавчому музеї презентували двотомне видання, присвячене історії та сьогоденню дитячого періодичного видання «Українська ластівка»
Пресслужба обласної ради
24 травня 2024«Ластівка. Політ крізь час».
Журнал веде свій родовід з далекого 1933 року, коли ініціативна група українських просвітників започаткувала цей літературний альманах для дітей. До його редагування та видання у різні часи мали безпосередній стосунок такі видатні українські літератори, педагоги та науковці, як Омелян Попович, Осип Маковей, Олекса Романець, Віктор Косяченко, Марія Пелех, відомі діячі Всеукраїнського Товариства «Просвіта» імені Тараса Григоровича Шевченка.
Перед учасниками врочистої імпрези виступили видатні просвітяни, професори Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича Іван Дерда, Володимир Антофійчук, Тамара Марусик, упорядники двотомного видання, фахівці обласного краєзнавчого музею.
Юні учасники зібрання – вихованці дитячих дошкільних закладів та гімназій обласного центру продемонстрували присутнім свої вміння вправно декламувати поетичні твори українських літераторів з числа авторів журналу «Українська ластівка».
Усі присутні на презентації мали можливість долучитися до волонтерської акції, ініційованої буковинськими просвітянами зі збору коштів на придбання бойового дрону для одного з фронтових підрозділів Збройних сил України.
Інші новини
У Чернівецькій обласній клінічній лікарні відбулися урочистості з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника
На Буковині необхідно створити спеціалізоване відділення, де отримуватимуть комплексну допомогу діти з розладами аутистичного спектру
Театр потребує оновлення. Олексій Бойко обговорив з директором закладу Іваном Бутняком можливість залучення меценатів
Сокирянська громада передала автомобіль Jeep Patriot представнику однієї з військових частин ЗСУ
Олексій Бойко вручив бойовому медику Михайлові Павучику відзнаку голови Чернівецької обласної ради «Незламні»
Буковинець Андрій Смогоржевський розробив для захисників, які отримали важкі поранення, адаптивний кінний маршрут
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко відвідав підприємство «Amber Strong», яке виготовляє силові тренажери для вуличних майданчиків
Воїн-лісівник із Буковини Сергій Нестерюк більше року допомагає пораненим бійцям на передовій
Головнокомандувач Збройних сил України відзначив «Золотим хрестом» Василя Бабуха з села Вікно
Читайте новини де вам зручно
Медіатека
- Всі
- Відео матеріали
- Фото галерея