![Close Button](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/close-white.png)
![Search-icon](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/search-icon-big-white.png)
- Головна
- Пошук
- Головна
- Новини та публікації
- Громадянам
- У Чернівцях вшанують пам'ять видатного французького художника Темістокля Вірсти, який був родом з Буковини
Громадянам
![У Чернівцях вшанують пам’ять видатного французького художника Темістокля Вірсти, який був родом з Буковини](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/06/350937110_1457997321671684_3942331199251823207_n.jpg)
У Чернівцях вшанують пам’ять видатного французького художника Темістокля Вірсти, який був родом з Буковини
Пресслужба обласної ради
02 червня 2023“Я українець, я з Буковини, а Буковина позначає людину, Черемош і далі шумить в моїх вухах, і ліс шумить!” – казав Темістокль Вірста. Цього року йому би виповнилося 100 років.
Про вшанування французького живописця, скульптора й архітектора буковинського походження говорили сьогодні під час зустрічі Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко та директор Центру культури “Вернісаж” Ігор Сорокоумов і художниця Лариса Куваєва. Зокрема про проведення Меморіального мистецького проєкту за підтримки обласної ради. Він стартує 5 червня цього року і триватиме до кінця місяця. Заходи проєкту проводитимуться як для жителів та гостей краю, так і для митців з України та Франції. Це демонстрація документального фільму про художника, проведення наукової конференції, відвідини Вижниччини, де народився Темістокль Вірста, пленер за участі відомих українських художників-учасників проєкту і, звичайно, виставка його художніх творів.
«Найбільшим скарбом Буковини є її талановиті та працьовиті люди. Завдяки їм наш край розвивається і прославляється далеко за межі нашої держави. Темістокль Вірста впродовж років своєю творчістю популяризував українську культуру в Європі та світі. А його художній доробок назавжди став частиною культурної історії України та Франції», – зазначив Олексій Бойко.
За багаторічну сумлінну працю у царині розвитку українського образотворчого мистецтва та архітектури, видатний особистий внесок у справу популяризації кращих взірців національної культури в Європі та світі, активну пропаганду української національної ідеї та свідому патріотичну позицію Темістокля Вірсту нагороджено (посмертно) Почесною відзнакою Чернівецької обласної ради «За заслуги перед Буковиною». Таку ж відзнаку отримає і його дружина Орися Вірста, яка з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну активно займається волонтерською діяльністю та допомагає Збройним Силам України. Зараз вона проживає у Франції, тож нагороди їй передадуть друзі-художники.
Інші новини
У Чернівецькій обласній клінічній лікарні відбулися урочистості з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника
На Буковині необхідно створити спеціалізоване відділення, де отримуватимуть комплексну допомогу діти з розладами аутистичного спектру
Театр потребує оновлення. Олексій Бойко обговорив з директором закладу Іваном Бутняком можливість залучення меценатів
Сокирянська громада передала автомобіль Jeep Patriot представнику однієї з військових частин ЗСУ
Олексій Бойко вручив бойовому медику Михайлові Павучику відзнаку голови Чернівецької обласної ради «Незламні»
Буковинець Андрій Смогоржевський розробив для захисників, які отримали важкі поранення, адаптивний кінний маршрут
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко відвідав підприємство «Amber Strong», яке виготовляє силові тренажери для вуличних майданчиків
Воїн-лісівник із Буковини Сергій Нестерюк більше року допомагає пораненим бійцям на передовій
Головнокомандувач Збройних сил України відзначив «Золотим хрестом» Василя Бабуха з села Вікно
Читайте новини де вам зручно
Медіатека
- Всі
- Відео матеріали
- Фото галерея