

- Головна
- Пошук
- Головна
- Новини та публікації
- Громадянам
- Повернувся з Польщі, щоб боронити Батьківщину. Історія відважного воїна з Сокирян
Громадянам

Повернувся з Польщі, щоб боронити Батьківщину. Історія відважного воїна з Сокирян
Пресслужба обласної ради
25 липня 2024Денис у 2022 році з цивільного став десантником та захищав державу на фронті, допоки не втратив здоров’я. 27-річний військовий родом із Сокирян. Історію воїна розповідає Чернівецький обласний ТЦК та СП.
«Підготовку пройшов в Британії. Інструктори дуже добре навчали штурмовим діям, зачисткам окопів і багато дали з оснащення, одягу. А далі ми вирушили до пекла».
Як каже Денис, зброю тримав не вперше і мав певні військові навички ще після строкової служби. У складі 81-ї аеромобільної бригади брав участь у штурмових та оборонних діях на найгарячіших напрямках фронту – Торське, Діброва, ліси біля Кремінної.
«Був навідником, але з чого тільки не доводилось стріляти – із РПГ, Браунінга, здебільшого з гранатомета М141. З чого доводилось, із того і стріляв».
У 2023 році воїн дістав кілька бойових травм в бою під Дібровою. Після важкої контузії погіршився зір, та інші наслідки, як от постійний головний біль і безсоння, каже, відчуваються досі.
«Чи пішов би, якби знав наперед як буде? Звичайно, що пішов би. Навіть якщо б мені сказали, що я там загину».
Рота Дениса складалася здебільшого з молодих, добре підготовлених після навчань воїнів. Та все ж в боях було чимало втрат.
«Найважчим для мене було виносити двохсотих після бою. Якби того не хотілося, доводилося це робити часто. Одному воїну, харків’янину, який загинув у Білогорівці, було лише 19 років. Коли їхали на навчання – 18.
Після лікування та ВЛК Дениса направили на службу в роту охорони ТЦК та СП. Як і більшість фронтовиків, він зіштовхнувся з іншими викликами, адже служба в тилу має свої особливості.
«Тут морально гірше, ніж там. Бог їх знає, що з людьми не так. Постійні «Чого ти тут, а не там?», «в ТЦК сидить, бо боїться». Вони бачать, що воював, тільки якщо ти без ноги, без руки. Вони ж не знають, що в голові робиться у всіх хлопців після пережитого. Інакше ставилися б по-іншому. Це не мій вибір, щоб я служив зараз тут. Свій вибір я зробив тоді, а зараз продовжую службу за станом здоров’я. Призвуть у війська ще раз – піду знову».
У травні Денис одружився з коханою, яка повернулась разом з ним в Україну і була найбільшою його підтримкою увесь час. Лише при згадці про дружину, під час усієї бесіди в Дениса з’являється посмішка і сяють очі.
«Люди не знають, що таке війна, що таке горе, коли тут так добре живеться. Я не бажаю того нікому, але якщо б вони розуміли, як то – хвилюватися за побратимів, спати в окопах при -20, сидіти тижнями голодному, в них би змінювалась думка про військових. А так, ми для них ті, хто в тилу, бо не хоче воювати».
Інші новини
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко зустрівся з тренерами та вихованцями Чернівецької федерації таїландського боксу Муай Тай (IFMA)
У День Національної поліції заступник голови Чернівецької обласної ради Михайло Павлюк привітав охоронців правопорядку краю
Буковинський центр відновного лікування та комплексної реабілітації дітей розпочав новий проєкт
Орденом «За мужність» ІІІ ступеня посмертно відзначено воїна з Сокирянської громади Миколу Гиренка
У селі Кам’яна урочисто зустріли захисника Сергія Остафійчука, котрого вдалося звільнити у результаті обміну наприкінці травня
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко під час поїздки на схід зустрівся з нашими хлопцями та дівчатами, які тримають оборону на Донеччині
Показом вистави «Шалений день, або одруження Фіґаро» Чернівецький обласний музично-драматичний театр імені Ольги Кобилянської завершив сезон
У Чернівцях відкрився простір «Артан»
У Чернівцях урочисто відзначили День Конституції України
Помер відомий австрійський лобіст інтегрування України
Головний сержант Сергій Мельничук із Великокучурівської громади удостоєний високої військової нагороди – нагрудного знака «Хрест «Військова честь»
Читайте новини де вам зручно
Медіатека
- Всі
- Відео матеріали
- Фото галерея