![Close Button](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/close-white.png)
![Search-icon](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/search-icon-big-white.png)
- Головна
- Пошук
- Головна
- Новини та публікації
- Громадянам
- Незабутні. В’ячеслав Пелехатий: історія Героя
Громадянам
![Незабутні. В’ячеслав Пелехатий: історія Героя](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/01/327750613_550026980397870_7040882081894347971_n.jpg)
Незабутні. В’ячеслав Пелехатий: історія Героя
Пресслужба обласної ради
27 січня 2023Народився 5 червня 1974 року у селі Ярівка Хотинського району Чернівецької області, тоді у родині колгоспників. Закінчив сільську середню школу. Навчався у Ставчанському професійно-технічному училищі (нині – Ставчанський професійний ліцей, село Ставчани Дністровського району). Упродовж двох років служив у прикордонних військах Державної прикордонної служби України в Криму, у місті Керч. Очевидно вже тоді обрав кар’єру професійного військового. Бо після демобілізації закінчив навчальний центр інженерних військ у Кам’янці-Подільському, а згодом підписав контракт із 300-м механізованим полком, що дислокувався у Чернівцях.
З 2013 року служив техніком роти 87-го окремого аеромобільного батальйону 80-ї окремої аеромобільної бригади Високомобільних десантних військ Збройних сил України (військова частина А2582, місто Чернівці).
З травня 2014 року брав участь в антитерористичній операції на сході України. 9 червня 2014 року поблизу міста Слов’янськ Донецької області старший прапорщик Пелехатий та троє його побратимів підірвались на вибуховому пристрої з «розтяжкою», що була встановлена на стежці. В’ячеслав постраждав найбільше, осколки зачепили артерію, його друзі зазнали легких поранень. Усіх воїнів одразу доправили до Харківського військового шпиталю. Медики боролися за життя В’ячеслава цілу ніч, але врятувати захисника не вдалося. Він помер о 9-й ранку наступного дня. 13 червня 2014 року В’ячеслава Пелехатого поховали на Алеї Слави Центрального кладовища міста Чернівці.
За особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі, буковинський воїн посмертно нагороджений орденом «За мужність» III ступеня.
В’ячеслав Пелехатий також мав відзнаки Міністерства оборони України – медалі «15 років Збройним Силам України», «За сумлінну службу» II ступеня, «За сумлінну службу» III ступеня. Нагороджений медаллю «На славу Чернівців» (посмертно). У селі Ярівка на фасаді будівлі НВК «Ярівська ЗОШ І-ІІІ ступенів» відкрили меморіальну дошку на честь випускника школи В’ячеслава Пелехатого.
Інші новини
У Чернівецькій обласній клінічній лікарні відбулися урочистості з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника
На Буковині необхідно створити спеціалізоване відділення, де отримуватимуть комплексну допомогу діти з розладами аутистичного спектру
Театр потребує оновлення. Олексій Бойко обговорив з директором закладу Іваном Бутняком можливість залучення меценатів
Сокирянська громада передала автомобіль Jeep Patriot представнику однієї з військових частин ЗСУ
Олексій Бойко вручив бойовому медику Михайлові Павучику відзнаку голови Чернівецької обласної ради «Незламні»
Буковинець Андрій Смогоржевський розробив для захисників, які отримали важкі поранення, адаптивний кінний маршрут
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко відвідав підприємство «Amber Strong», яке виготовляє силові тренажери для вуличних майданчиків
Воїн-лісівник із Буковини Сергій Нестерюк більше року допомагає пораненим бійцям на передовій
Головнокомандувач Збройних сил України відзначив «Золотим хрестом» Василя Бабуха з села Вікно
Читайте новини де вам зручно
Медіатека
- Всі
- Відео матеріали
- Фото галерея