![Close Button](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/close-white.png)
![Search-icon](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/search-icon-big-white.png)
- Головна
- Пошук
- Головна
- Новини та публікації
- Громадянам
- Меморіал легендарному «Да Вінчі» відкрили сьогодні на Буковині
Громадянам
![Меморіал легендарному «Да Вінчі» відкрили сьогодні на Буковині](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/11/398734618_643169564654362_8439297531402982194_n.jpg)
Меморіал легендарному «Да Вінчі» відкрили сьогодні на Буковині
Пресслужба обласної ради
04 листопада 2023Він – перший доброволець, який прижиттєво отримав звання Героя України. Дмитро Коцюбайло (позивний «Да Вінчі») долучився до сил опору російському вторгненню у 2014-му, коли йому було 18 років. Пройшов найгарячіші точки війни у складі Добровольчого українського корпусу «Правий сектор». Був командиром батальйону «Вовки Да Вінчі». У підпорядкуванні молодшого лейтенанта Дмитра Коцюбайла перебувало декілька сотень людей.
Загинув воїн 7 березня 2023 року в боях поблизу Бахмута, йому було 27 років. Біля Да Вінчі розірвалася мінометна міна, один з уламків потрапив у шию. 10 березня 2023 року на Майдані Незалежності у Києві тисячі військових та цивільних проводжали Героя України Дмитра Коцюбайла в останній шлях.
Меморіал легендарному «Да Вінчі» відкрили сьогодні на Буковині. Пам’ятний знак розташували на території вишкільного табору у селі Добринівці, що у Юрковецькій громаді. Його спорудили за кошти місцевих жителів і сприяння голови громади Віталія Шафера.
На відкриття меморіалу приїхали бойові побратими, мама та родичі Да Вінчі. Капелани та присутні на заході помолилися за усіх полеглих захисників України. Від імені Чернівецької обласної ради організаторам пам’ятного заходу та ініціаторам спорудження меморіалу подякував начальник інформаційно-аналітичного відділу Олександр Білоус. Він відзначив команду громадської організації «Тактична група 4.5.0», колектив Добриновецького закладу загальної середньої освіти, представників місцевої релігійної громади, голову Юрковецької громади Віталія Шафера та старосту Добринівського старостинського округу Тетяну Дарійчук.
Інші новини
У Чернівецькій обласній клінічній лікарні відбулися урочистості з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника
На Буковині необхідно створити спеціалізоване відділення, де отримуватимуть комплексну допомогу діти з розладами аутистичного спектру
Театр потребує оновлення. Олексій Бойко обговорив з директором закладу Іваном Бутняком можливість залучення меценатів
Сокирянська громада передала автомобіль Jeep Patriot представнику однієї з військових частин ЗСУ
Олексій Бойко вручив бойовому медику Михайлові Павучику відзнаку голови Чернівецької обласної ради «Незламні»
Буковинець Андрій Смогоржевський розробив для захисників, які отримали важкі поранення, адаптивний кінний маршрут
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко відвідав підприємство «Amber Strong», яке виготовляє силові тренажери для вуличних майданчиків
Воїн-лісівник із Буковини Сергій Нестерюк більше року допомагає пораненим бійцям на передовій
Головнокомандувач Збройних сил України відзначив «Золотим хрестом» Василя Бабуха з села Вікно
Читайте новини де вам зручно
Медіатека
- Всі
- Відео матеріали
- Фото галерея