![Close Button](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/close-white.png)
![Search-icon](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/search-icon-big-white.png)
- Головна
- Пошук
- Головна
- Новини та публікації
- Громадянам
- Буковинські добровольці передають свій досвід молодим поколінням
Громадянам
![Буковинські добровольці передають свій досвід молодим поколінням](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/03/432311635_713841384253846_7134674414227102275_n.jpg)
Буковинські добровольці передають свій досвід молодим поколінням
Пресслужба обласної ради
13 березня 202424 лютого 2022 року вони одними з перших виїжджали боронити українську столицю, на підступах до якої уже кружляли ворожі російські танки. Виїжджали просто звідси, з вишкільного табору, де тривалий час тренувалися давати відсіч ворогові. Сьогодні на цьому ж місці буковинські добровольці передають свій досвід молодим поколінням.
Тут, у селі Добринівці, діє вишкільний табір, зорганізований громадською організацією «Tactical force 4.5.0». З нагоди Українського дня добровольця, який відзначають 14 березня, тут відбувся вишкіл десятикласників Чернівецького військово-спортивного ліцею. На навчання у польових умовах приїхали 65 впевнених і вмотивованих хлопців і дівчат.
Ліцеїстка Софія Щербак вступила до закладу торік. Дівчина – чемпіонка України з легкої атлетики. Разом із родиною перебралася на Буковину із Сєвєродонецька через місяць після початку повномасштабної війни. Розповідає, що залишатися у рідному місті було страшно, тож майже всі її однокласники виїхали, щоб не потрапити під російську окупацію. Минулого літа Софія вперше відвідала табір у Добринівцях, тут познайомилася з викладачами предмету «Захист України» і вирішила вступити до військово-спортивного ліцею, щоб у майбутньому стати захисницею, як і її мама.
«Заняття спортом допомогли мені виховати у собі силу волі. Тож фізично тут не важко. Я вже звикла до режиму і хочу стати військовою. Війна, яка прийшла у моє рідне місто, дала чітке розуміння того, що треба захищати країну і що за мир треба боротися», – упевнено каже ліцеїстка.
У захваті від перебування у таборі і чернівчанин Микола Мончаківський. Хлопець у військово-спортивному ліцеї навчається другий рік. Вступив у 2022-му. Каже, що тоді це було найкраще, що він міг зробити.
«Мені важко буде передати відчуття від пережитого тут усім, хто не зміг приїхати. Це наші перші навчання у полях і тут дуже багато нового. Маємо про що подумати», – ділиться враженнями хлопець.
Ліцеїсти кажуть, тут наче витає героїчний дух повстанців. Адже вишкільний табір розташували у лісі, на пагорбі, де у 1944 році точилися бої між українськими патріотами та НКВДстами. Тут була і криївка вояків УПА. На місці масового бою добровольці встановили хрест.
Вишкіл для молоді провели воїни штурмового батальйону «Вовки да Вінчі», які перебувають на відновленні. Вони показали, як збирати й розбирати автомат, надавати першу домедичну допомогу та продемонстрували навички управління дронами. Крім того, військові розповіли про бойовий досвід, здобутий у боях з російськими окупантами. Із бійцями добробатів і ліцеїстами зустрівся голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко. Він поспілкувався з організаторами вишколу та побажав учням втілити у життя свої амбітні плани. Із представниками громадської організації «Tactical force 4.5.0» посадовець обговорив подальшу співпрацю та майбутні спільні ініціативи.
14 березня 2024 року в Україні вдесяте відзначатимуть День добровольця. Як розповідає капелан штурмового батальйону «Вовки да Вінчі» Микола Гергелюк, це свято важливе для кожного, хто за покликом пішов боронити рідну землю від ворогів.
«Оскільки у нас на Буковині досить потужний добровольчий рух, ми завжди відзначаємо цю дату. Не просто збираємося з однодумцям й побратимами, а обов’язково запрошуємо на зустріч молодь. Адже це наше майбутнє і саме майбутнім поколінням маємо приділити багато часу та уваги, щоб вони здобули навички для захисту нашої держави», – розповідає капелан, друг Рос.
Його побратими захищали Україну ще у 2014-2015 роках, виїжджаючи у гарячі точки прямо з Майдану. Тоді сміливість добробатів відіграла надзвичайну роль у боротьбі з окупантами, як і в 2022-му, коли вони були серед перших, хто дивився у вічі ворогові. Нині «Вовки да Вінчі» – штурмовий підрозділ у складі героїчних ЗСУ, але вони ніколи не перестануть бути тими, хто самостійно, не роздумуючи, організувався, взяв до рук зброю і пішов захищати Україну.
Інші новини
У Чернівецькій обласній клінічній лікарні відбулися урочистості з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника
На Буковині необхідно створити спеціалізоване відділення, де отримуватимуть комплексну допомогу діти з розладами аутистичного спектру
Театр потребує оновлення. Олексій Бойко обговорив з директором закладу Іваном Бутняком можливість залучення меценатів
Сокирянська громада передала автомобіль Jeep Patriot представнику однієї з військових частин ЗСУ
Олексій Бойко вручив бойовому медику Михайлові Павучику відзнаку голови Чернівецької обласної ради «Незламні»
Буковинець Андрій Смогоржевський розробив для захисників, які отримали важкі поранення, адаптивний кінний маршрут
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко відвідав підприємство «Amber Strong», яке виготовляє силові тренажери для вуличних майданчиків
Воїн-лісівник із Буковини Сергій Нестерюк більше року допомагає пораненим бійцям на передовій
Головнокомандувач Збройних сил України відзначив «Золотим хрестом» Василя Бабуха з села Вікно
Читайте новини де вам зручно
Медіатека
- Всі
- Відео матеріали
- Фото галерея