![Close Button](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/close-white.png)
![Search-icon](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/search-icon-big-white.png)
- Головна
- Пошук
- Головна
- Новини та публікації
- Громадянам
- Буковинці стали бронзовими призерами Чемпіонату України серед юнаків з лижного туризму
Громадянам
![Буковинці стали бронзовими призерами Чемпіонату України серед юнаків з лижного туризму](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334955984_745800420244265_6668079969200053756_n.jpg)
Буковинці стали бронзовими призерами Чемпіонату України серед юнаків з лижного туризму
Пресслужба обласної ради
06 березня 2023Змагання відбувалися упродовж 1-4 березня у селі Яблуниця, на Прикарпатті. До складу обласної збірної команди увійшли вихованці Чернівецького обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді, а також Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. Окрім буковинців, учасниками чемпіонату були спортсмени з Волинської, Івано-Франківської, Рівненської, Сумської, Дніпропетровської областей.
Це був IV Чемпіонат України з лижного туризму. З його відкриттям учасників привітали перший віцепрезидент Федерації спортивного туризму України Олександр Колотуха та заступник директора Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Наталія Савченко.
Змагалися спортсмени у трьох залікових дистанціях: «Смуга перешкод», «Лижний маршрут», та «Естафета». Першою долали коротку дистанцію, на якій учасники якомога швидше повинні були пройти «Підйом по схилу зі страховкою», «Швидкісний спуск на лижах», «Спуск зі страховкою», «Підйом по схилу на лижах «зигзагом», «драбинкою», «ялинкою». Також рятували умовно травмованого лижника, який втратив свідомість. Задля цього спортсмени майстрували жорсткі нарти, укладали «потерпілого» у спальний мішок і транспортували до фінішу.
Найважчим був «Лижний маршрут» – довга дистанція ІV класу складності. Учасники пройшли 8-кілометровий маршрут, переправлялися через крутий яр по обледенілій колоді, долали лавинонебезпечні ділянки, здійснювали швидкісні спуски з гальмуванням. Дорога пролягала стрімкими карпатськими схилами через лісовий масив.
На першому етапі дистанції «Естафета» змагалися дівчата, другий та третій бігли хлопці. Спортсмени на максимальній швидкості долали два технічні та лижні етапи, пробігали фінішними коридором і передавали естафету наступному учаснику.
У результаті бронзовими чемпіонами змагань стали буковинці: Дмитро Тодосан, Діана Ізмітяр, Вадим Маник, Іван Стрельчук, Богдан Цуренко. Друге місце посіли учасники з Волинської області, І місце – представники Івано-Франківщини. Із завершенням Чемпіонату спортсменів привітав президент Федерації спортивного туризму України Олександр Горбунов.
Тренувала збірну Чернівецької області Оксана Меленко – методист Глибоцького центру туризму, краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді. А ще один співробітник цієї установи, учитель ОЗО «Черепковецький ЗЗСО І-ІІІ ступенів» Михайло Баланюк був представником команди. Судила змагання заступниця директора Чернівецького обласного центру національно-патріотичного виховання, туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Галина Федорюк.
![](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/330377581_1168724963647716_6075036392200111131_n-576x1024.jpg)
![](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/334930703_174643735321252_6593132859117700874_n.jpg)
![](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2023/03/333683889_5916671318381661_3031320030858277228_n.jpg)
Інші новини
У Чернівецькій обласній клінічній лікарні відбулися урочистості з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника
На Буковині необхідно створити спеціалізоване відділення, де отримуватимуть комплексну допомогу діти з розладами аутистичного спектру
Театр потребує оновлення. Олексій Бойко обговорив з директором закладу Іваном Бутняком можливість залучення меценатів
Сокирянська громада передала автомобіль Jeep Patriot представнику однієї з військових частин ЗСУ
Олексій Бойко вручив бойовому медику Михайлові Павучику відзнаку голови Чернівецької обласної ради «Незламні»
Буковинець Андрій Смогоржевський розробив для захисників, які отримали важкі поранення, адаптивний кінний маршрут
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко відвідав підприємство «Amber Strong», яке виготовляє силові тренажери для вуличних майданчиків
Воїн-лісівник із Буковини Сергій Нестерюк більше року допомагає пораненим бійцям на передовій
Головнокомандувач Збройних сил України відзначив «Золотим хрестом» Василя Бабуха з села Вікно
Читайте новини де вам зручно
Медіатека
- Всі
- Відео матеріали
- Фото галерея