![Close Button](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/close-white.png)
![Search-icon](https://bukrada.gov.ua/wp-content/themes/oblrada/assets/images/search-icon-big-white.png)
- Головна
- Пошук
- Головна
- Новини та публікації
- Громадянам
- У Чернівцях з почесною місією перебував Предстоятель Православної Церкви України – Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній
Громадянам
![У Чернівцях з почесною місією перебував Предстоятель Православної Церкви України – Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній](https://bukrada.gov.ua/wp-content/uploads/2024/02/426495154_698028689168449_5722533453202242576_n.jpg)
У Чернівцях з почесною місією перебував Предстоятель Православної Церкви України – Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній
Пресслужба обласної ради
12 лютого 2024Він представив буковинцям нового керуючого Чернівецькою єпархією єпископа Феогноста, який цієї неділі уже відслужив свою першу Божественну літургію на Буковині. Трохи раніше, за рішенням Священного Синоду, на Буковині об’єднали три паралельні єпархіальні структури ПЦУ в єдину Чернівецьку єпархію ПЦУ.
Після урочистого молебню у кафедральному соборі на честь Преподобної Параскеви Сербської Предстоятель Православної Церкви України за участю вірян, представників крайової та міської влади, громадськості Митрополит Епіфаній звернувся до присутніх зі словом:
«Ми підносимо наші молитви за наших новітніх героїв, воїнів, які боронять нашу територіальну цілісність. Бо саме завдяки їхньому героїчному подвигу ми можемо збиратися тут, у Чернівцях під, відносно, мирним небом. Ми повинні пам’ятати про них, ми повинні повсякденно молитися за них. Від них залежить наше спільне майбутнє. Молитися, підтримувати, збирати все необхідне для того, щоб забезпечити їм там добре перебування».
«Також ми молимось за нашу українську владу. Від імені Православної церкви України хочу подякувати представникам місцевої влади – голові обласної військової адміністрації, голові обласної ради, меру міста – за підтримку, за розуміння, адже справді в єдності наша сила. Тому і надалі будемо разом – влада, військо, церква – наближати нашу спільну українську велику перемогу. Ми маємо все необхідне тут зараз на Буковині», – виголосив у своїй промові Владика.
Він також засвідчив щиру подяку всім, хто трудився і нині трудиться на славній Буковинській землі.
Відтак у залі Чернівецької обласної філармонії відбулися перші єпархіальні збори духовенства Чернівецької єпархії та урочистості з нагоди представлення новопризначеного керуючого Чернівецької єпархії ПЦУ. Під час заходів Його Блаженство відзначив церковними нагородами захисників України, волонтерів та представників влади та місцевого самоврядування.
Заступник голови обласної ради Михайло Павлюк звернувся до учасників зборів:
«Для Буковини це особливий момент, момент єдности, співвідповідальности, радости та історичної справедливости…
Мудре й правильне рішення, до якого тягнулися своїми рішеннями збори попередніх єпархій за підтримки владик, які сьогодні возз’єднані в одне. У п’яту річницю здобуття Томосу про Автокефалію і п’яту річницю інтронізації Блаженнійшого». Посадовець побажав Владиці, єпископу Феогносту успіхів у великій праці – пропагування слова Божого, християнських цінностей, любові до ближнього та подальших зусиль щодо зміцнення незалежної, соборноправної, автокефальної, помісної церкви на Буковині.
Інші новини
У Чернівецькій обласній клінічній лікарні відбулися урочистості з нагоди професійного свята – Дня медичного працівника
На Буковині необхідно створити спеціалізоване відділення, де отримуватимуть комплексну допомогу діти з розладами аутистичного спектру
Театр потребує оновлення. Олексій Бойко обговорив з директором закладу Іваном Бутняком можливість залучення меценатів
Сокирянська громада передала автомобіль Jeep Patriot представнику однієї з військових частин ЗСУ
Олексій Бойко вручив бойовому медику Михайлові Павучику відзнаку голови Чернівецької обласної ради «Незламні»
Буковинець Андрій Смогоржевський розробив для захисників, які отримали важкі поранення, адаптивний кінний маршрут
Голова Чернівецької обласної ради Олексій Бойко відвідав підприємство «Amber Strong», яке виготовляє силові тренажери для вуличних майданчиків
Воїн-лісівник із Буковини Сергій Нестерюк більше року допомагає пораненим бійцям на передовій
Головнокомандувач Збройних сил України відзначив «Золотим хрестом» Василя Бабуха з села Вікно
Читайте новини де вам зручно
Медіатека
- Всі
- Відео матеріали
- Фото галерея